Циклювання паркету: ваша підлога буде виглядати, як нова

Циклювання паркету – це простий, швидкий і недорогий спосіб відновлення зовнішнього вигляду паркетного покриття. Після його проведення підлога виглядає як нова, ніби-то її повністю переклали. Це обов’язкова процедура по догляду за паркетною дошкою, яка не тільки покращує естетичні характеристики покриття, але і продовжує його термін експлуатації. Найголовніше – залучити до роботи професіоналів, які зможуть гарантувати високу якість роботи.

Для чого виконують циклювання паркетної підлоги?

Паркетна підлога – це класика, яка завжди буде актуальною. Тому і сьогодні, коли на ринку є величезний асортимент синтетичних покриттів, багато людей вибирають натуральне дерево. Паркет коштує дорожче, ніж ламінат або лінолеум, але і виглядає інакше – більш дорого, солідно, елегантно. При цьому термін служби його набагато більше – паркетна підлога може прослужити до 50-70 років при належному догляді. А одна зі складових правильного догляду – своєчасне проведення циклювання або шліфування.

Циклювання паркету дозволяє повернути підлоговому покриттю абсолютно новий, акуратний, естетичний зовнішній вигляд і позбавить від необхідності перестилати підлогу. Воно усуває такі проблеми:

  • тьмяність. Паркет в процесі зносу змінює колір, особливо в місцях, де по ньому ходять найчастіше. Також бляклість викликає потрапляння прямих сонячних променів;
  • шорсткості, які викликані природним зносом підлогового покриття.
  • невеликі подряпини, риски, борозни, сліди механічних пошкоджень. Все це легко усувається за допомогою циклювання або шліфування;
  • плями. За умови, що вони неглибокі, оскільки циклювання передбачає зняття всього 0,5 сантиметрів деревини.

Крім паркету, проводять циклювання і інших типів дерев’яних підлог: паркетної й масивної дошки, фанери, натуральних дерев’яних підлог. Поступового зносу підлогового покриття не уникнути, проте циклювання дозволяє усунути візуальні прояви і уповільнити процеси «старіння».

Як часто потрібно циклювати паркет?

Часто вдаватися до циклювання не варто – воно передбачає зняття верхнього шару дерева, і з часом підлога стоншується і вимагає повної заміни покриття. Хороший дубовий паркет з товщиною дошки в 22 міліметра можна циклювати до 8 разів, а радянський «економ» з товщиною дошки до 15 міліметрів – максимум 3-4 рази.

Про необхідність циклювання свідчать:

  • повне або часткове стирання лакового шару, поява матових плям;
  • поява темних плям;
  • виникнення сколів, тріщин і вибоїн;
  • при проведенні перепланування в квартирі, перенесення дверних прорізів, заміні дверних коробок.

Рекомендується проводити циклювання паркету раз в п’ять років, якщо використовувалися недорогі лаки і захисні покриття. Термін експлуатації можна значно продовжити, якщо використовувати якісні лакофарбові матеріали та наносити їх в п’ять-шість шарів. У такому випадку через п’ять років достатньо буде нанести новий лак, без проведення циклювання, шліфування і реставрації. Звичайно, за умови правильного догляду за паркетом.

Не проводиться циклювання в таких випадках:

  • при здутті паркету після контакту з водою, затоплення;
  • при пошкодженні паркету через жуків- деревоточців, інших шкідників;
  • при розвитку цвілі, бактерій, які значно пошкодили деревину;
  • при занадто сильному зносі підлогового покриття, що робить реставрацію паркету неможливою.

Остаточно поставити «діагноз» і вирішити, чи потрібно проводити циклювання, може лише майстер після проведення оцінки стану підлогового покриття.

У чому різниця між циклюванням і шліфуванням паркетної дошки?

Шліфування і циклювання паркету часто плутають. Навіть зустрічаються статті, в яких стверджують, що циклювання – це стара назва шліфування, яке використовувалося в радянські часи. Насправді це абсолютно різні процеси, хоча у них спільна мета – зняття верхнього шару паркетної дошки і відновлення її зовнішнього вигляду. Однак техніки виконання різні, та й характер роботи також: шліфування дуже делікатна робота, яка вимагає більшого часу, акуратності і зусиль. Циклювання можна виконати набагато швидше, та й вартість його зазвичай нижче. Також є відмінності в інструментах і абразивних матеріалах, які використовують майстри.

Підсумовуємо відмінність між циклюванням і шліфуванням в таблиці – для наочності.

ХарактеристикаЦиклюванняШліфування
Принцип діїЗнімається верхній шар лакофарбового матеріалу і деревини з поверхні паркетної дошки за допомогою ручної циклі або спеціальної насадки шліфувальної машиниВерхній шар паркету підрізається за допомогою абразивних матеріалів
Інструменти, які використовуютьсяРучна цикля (інструмент, який складається з рукояті і тонкої металевої пластини, яка знімає верхній шар дерева), шліфувальна машинаШліфувальна машина
Розміри абразивних матеріалівКрупніМілкі
Характер роботиГрубеДелікатне
ЧасВиконується досить швидкоВимагає більше часу
таблиця відмінностей між циклюванням та шліфуванням паркету

Що вибрати – шліфування або циклювання – варто вирішувати професіоналам, які оцінять стан, вартість, особливості паркетної дошки в вашому домі. Часто виконуються відразу два завдання, при цьому циклювання старого паркету виступає в якості первинної, попередньої обробки, а шліфовка – як фінішна, чистова.

Процес виконання циклювання паркету

Циклювання паркетної підлоги виконують в 4 етапи:

  1. Етап підготовки. Спочатку необхідно організувати комфортний простір для роботи майстра – винести з приміщення всі меблі, предмети інтер’єру, зняти плінтуси. Якщо є пошкоджені фрагменти паркетної дошки, вони демонтуються. Видаляється все сміття, поверхня підлоги обезпилюється, очищається від бруду, обезжирюється;
  2. Етап грубої обробки. Видаляється старе лакове покриття, потім за допомогою шліфувальної машинки знімається верхній шар деревини товщиною від 0,5 до 1,5 міліметра. Для цього використовується наждачний папір з грубозернистим абразивом. Завдання майстра – стежити, щоб при стиранні вона вчасно замінювалося на нову;
  3. Етап шліфування. Груба чорнова обробка залишає після себе невеликі подряпини і борозни – на функціональність дошки вона не вплинуть, але їх необхідно усунути, щоб паркет виглядав як новий. Для цього поверхню обробляють плоскошліфувальним інструментом з дрібнозернистим наждачним папером або іншим дрібнозернистим абразивом. Ця процедура може виконуватися кілька разів, якщо мова йде про старий або сильно пошкоджений паркет – до тих пір, поки поверхня не стане ідеально рівною і гладкою;
  4. Етап обробки кутів, виїмок, заглиблень. Цю роботу можна виконувати тільки вручну. Буде потрібно спеціальний інструмент – «чобіток», або циклювальний верстат, який проникає в місця, недоступні для шліфувальної машини. Якщо в кутах потрібно зняти лак і верхній шар паркетної дошки, використовують ручну циклю і болгарку, які виконують шліфування.

Після проведення циклювання поверхню покривають лаком, який дає приємний блиск дереву і виконує захисні функції. При необхідності також виконується тонування, ремонт і відновлення паркетної підлоги.

Особливості безпилового циклювання паркетної підлоги

Безпилове, або циклювання паркету без пилу – це особлива технологія циклювання підлоги, яка проводиться з використанням сучасних інструментів, матеріалів і методів. Ручну циклю вже не використовують, створені спеціальні машини та інструменти, які дозволяють виконати роботу в найкоротші терміни. Пил при цьому не з’являється, тому після проведення робіт не потрібно буде робити генеральне прибирання.

Безпилове циклювання виконується в основному обладнанням, вручну майстру необхідно обробляти лише кутки, важкодоступні місця, заглиблення, в деяких випадках – сильно пошкоджені ділянки. Це виключає ризик людської помилки, забезпечує стандартно високу якість і акуратність роботи.

Циклювання паркету: ціна і фактори, які на нього впливають

Вартість догляду за паркетною підлогою залежить від різних факторів. Основний параметр – це площа об’єкту, оскільки більшість компаній рахує вартість послуг за квадратний метр. Чим менше кімната за розмірами – тим менше піде часу та сил на реставрацію і догляд за підлогою, а тому відповідно і коштувати буде дешевше.

Наступний фактор – це ступінь зносу і стан підлогового покриття. Чим менше пошкоджень, тим швидше буде виконане циклювання, воно не потребуватиме додаткових заходів догляду, а тому вартість буде нижчою.

На ціну циклювання вплине складність об’єкту. Якщо в ньому є складні дизайнерські конструкції, велика кількість кутів і заглиблень, циклювання яких проводиться тільки вручну, роботи буде набагато більше. Цілком справедливо, що і коштувати циклювання в такому випадку буде трохи більше.

Циклювання паркету в Києві може мати різну вартість – в залежності від цінової політики компанії, в яку ви звертаєтеся. Однак за заниженою ціною гнатися не варто: догляд за паркетною підлогою – справа делікатна, і якщо за справу беруться дилетанти, наслідки можуть бути плачевними. Дорогу підлогу при неякісній роботі, використанні замість професійної техніки підручних матеріалів може бути безповоротно зіпсовано.

Приблизна вартість циклювання паркетної підлоги представлена ​​в таблиці:

ПослугаЦіна, за квадратний метр, грн
Циклювання паркетуВід 60
Циклювання паркетної дошкиВід 60
Циклювання фанериВід 50
Циклювання дерев`яної підлогиВід 80
Циклювання масивної дошкиВід 60
таблиця з цінами на циклювання різних дерев’яних покриттів

Зі свого боку ми можемо запевнити, що у нас справедливі і чесні ціни, найдемократичніші на ринку в сегменті професійної і якісної роботи.

Скільки часу займе проведення безпилового циклювання паркетної підлоги?

В середньому виконання робіт в одній кімнаті займає один день – за умови, що стан покриття в задовільному стані і не буде потрібно додаткових дій по відновленню пошкоджених ділянок.

Чому для якісного циклювання паркету запрошують нас?

Циклювання паркету та інші доглядові процедури (від дрібного ремонту до відновлення після серйозних пошкоджень, наприклад, затоплення) наші фахівці виконують на вищому рівні. За час роботи ми здобули репутацію надійного, чесного і професійного підрядника, і часто працюємо за рекомендаціями: нас знаходять не по оголошеннях, а за рекомендаціями від родичів і друзів.

Наші переваги:

  • вартість. Ми виконуємо циклювання паркету в Києві дешево, але дуже якісно. Наші тарифи демократичні і справедливі. При великих обсягах, замовленні комплексу послуг передбачені приємні знижки і бонуси;
  • якість. Головна гарантія – це те, що ваш паркет буде виглядати чудово;
  • багаторічний досвід. За роки діяльності наші майстри стикалися з різними типами паркету і пошкоджень на ньому, і сьогодні ми з упевненістю можемо говорити, що впораємося з будь-яким завданням;
  • використання сучасних професійних інструментів і матеріалів. Це дозволяє виконувати роботи швидко та якісно;
  • чітке дотримання термінів. Ми заздалегідь обговорюємо дедлайни виконання робіт і обов’язково вкладаємося в них. Для вашого комфорту, наші співробітники готові при необхідності працювати у вихідні дні;
  • акуратність, приємне спілкування, виконання робіт в той час, коли зручно вам, – словом, все те, що називають «хорошим сервісом».

Довірте нам догляд за вашим паркетом – і ми гарантуємо, що він буде в ідеальному стані.